Menu
Categories

PREMIERA LINII AMICA IN.


Na targach IFA 2014 w Berlinie po raz pierwszy zaprezentowano linię produktów In. zaprojektowanych przez CODE dla marki Amica.To ekosystem podłączonych do internetu i skomunikowanych ze sobą inteligentnych urządzeń AGD, które wykorzystują wi-fi i bluetooth.

Produkty In. wyróżniają się nowym sposobem interakcji – można nimi sterować za pomocą urządzeń mobilnych. Linię cechuje wyjątkowo dopracowane wzornictwo. Głównym projektantem In. jest Michał Biernacki, dyrektor kreatywny CODE.

 

Intucyjne, inteligentne, innowacyjne

Sprzęty, które zmieniają codzienność. Na targach IFA 2014 w Berlinie zaprezentowano linię urządzeń AGD In. marki Amica. Głównym projektantem In. jest Michał Biernacki, dyrektor kreatywny pracowni projektowej CODE.

In. to ekosystem podłączonych do internetu i skomunikowanych ze sobą inteligentnych urządzeń AGD. Zaprojektowany po to, by asystować ludziom w ich codziennym życiu, czyniąc je łatwiejszym i bezpieczniejszym.

– W In. naprawdę ekscytujące jest to, że zmieniamy znaczenie sprzętów domowych, pozwalając na nowy rodzaj interakcji. Technologia w In. jest poetycka i nienarzucająca się, a zarazem daje poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Moja ulubiona funkcjonalność Amica In.? Oczywiście pakiet Ambient, który sprawia, że sprzęty kryją możliwość odtwarzania muzyki i dają nastrojowe światło – mówi Michał Biernacki.

In. wyróżnia zupełnie nowy sposób interakcji – dostęp do sprzętów AGD staje się nieograniczony, można nimi sterować zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych. Urządzenia komunikują się ze sobą. Na przykład – płyta grzewcza wysyła informację do okapu, a ten włącza się sam, dobierając idealną moc.

Sprzęty z linii In. wyróżnia wiele niestandardowych funkcjonalności – zegary piekarnika pozwalają na wyświatlanie prognozy pogody, przeglądanie zdjeć i przepisów jako pokaz slajdów. Każdą treścią można dzielić się z użytkownikami na całym świecie. Niezwykłym, innowacyjnym rozwiązaniem są funkcjonalności dostępne w pakiecie Ambient – głośniki w piekarniku, łącząc się przez bluetooth z urządzeniem mobilnym, odtwarzają ulubioną muzykę w świetnej jakości. Podświetlenie uchwytu piekarnika informuje, że jest on włączony.


Linia In. zainspirowana jest trendem connectivity i możliwościami, które daje Internet Rzeczy.

Punktem wyjścia dla projektantów z CODE było pytanie o to, jak maksymalnie poprawić użyteczność i funkcjonalność sprzętów AGD, jednocześnie wychodząc naprzeciw społecznym zmianom i trendom. Powstało rozwiązanie, w którym technologia redefiniuje znaczenie domowych urządzeń.

Współpraca CODE i marki Amica była wielokrotnie honorowana prestiżowymi nagrodami z dziedziny projektowania m.in. w 2012 roku nagrodą RED DOT design award – best of the best.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!